Станом на 11 травня, за офіційними даними НЕК «Укренерго», ситуація в енергосистемі України залишається складною через комбінований вплив російських терористичних атак та несприятливих погодних умов. Нові знеструмлення зафіксовані у Херсонській, Дніпропетровській, Харківській та Сумській областях, де енергетики розпочали відновлювальні роботи, як тільки це дозволили безпекові протоколи.
Окрім військової агресії, свій негативний внесок зробила й погода. Сильні пориви вітру та зливи спричинили аварійні вимкнення у трьох населених пунктах Полтавщини. Варто зазначити, що на тлі ворожих ударів по нашій інфраструктурі, захисники України продовжують давати гідну відсіч, не лише тримаючи оборону, а й мінімізуючи втрати. Детальніше про ситуацію на передовій ви можете прочитати у матеріалі про те, як ЗСУ відбили 180 атак окупантів за добу.
Попри складну ситуацію, спостерігається і певний позитив: рівень споживання електроенергії знизився на 7% порівняно з п’ятницею, 8 травня. Головною причиною стала ясна погода, яка дозволила побутовим сонячним електростанціям працювати на повну потужність. Енергетики закликають споживачів до раціонального використання ресурсів: переносити активне споживання на період з 10:00 до 16:00 та обмежувати навантаження на мережу у пікові години (з 18:00 до 22:00).
Наразі критично важливим є захист енергетичної інфраструктури, адже Росія не припиняє спроб дестабілізувати життя українців. Ситуація навколо Запорізької АЕС також залишається напруженою, а ворог намагається маніпулювати режимами «тиші», прив’язуючи їх до власних стратегічних інтересів та рівня води у Дніпрі. Для системної протидії агресору важливо продовжувати посилення обороноздатності, зокрема, як у випадку, коли Україна та Норвегія посилюють артилерійську міць через спільне виробництво 155-мм снарядів. Енергетична безпека залишається фундаментом витривалості держави, тому ощадливе ставлення до ресурсів сьогодні — це внесок у загальну перемогу.