11 Травня 2026, 11:15

Енергетичний фронт: через обстріли та негоду частина областей України залишилася без світла

Ремонтні бригади Укренерго працюють над відновленням електромереж після чергового російського обстрілу

Станом на 11 травня, за офіційними даними НЕК «Укренерго», ситуація в енергосистемі України залишається складною через комбінований вплив російських терористичних атак та несприятливих погодних умов. Нові знеструмлення зафіксовані у Херсонській, Дніпропетровській, Харківській та Сумській областях, де енергетики розпочали відновлювальні роботи, як тільки це дозволили безпекові протоколи.

Окрім військової агресії, свій негативний внесок зробила й погода. Сильні пориви вітру та зливи спричинили аварійні вимкнення у трьох населених пунктах Полтавщини. Варто зазначити, що на тлі ворожих ударів по нашій інфраструктурі, захисники України продовжують давати гідну відсіч, не лише тримаючи оборону, а й мінімізуючи втрати. Детальніше про ситуацію на передовій ви можете прочитати у матеріалі про те, як ЗСУ відбили 180 атак окупантів за добу.

Попри складну ситуацію, спостерігається і певний позитив: рівень споживання електроенергії знизився на 7% порівняно з п’ятницею, 8 травня. Головною причиною стала ясна погода, яка дозволила побутовим сонячним електростанціям працювати на повну потужність. Енергетики закликають споживачів до раціонального використання ресурсів: переносити активне споживання на період з 10:00 до 16:00 та обмежувати навантаження на мережу у пікові години (з 18:00 до 22:00).

Наразі критично важливим є захист енергетичної інфраструктури, адже Росія не припиняє спроб дестабілізувати життя українців. Ситуація навколо Запорізької АЕС також залишається напруженою, а ворог намагається маніпулювати режимами «тиші», прив’язуючи їх до власних стратегічних інтересів та рівня води у Дніпрі. Для системної протидії агресору важливо продовжувати посилення обороноздатності, зокрема, як у випадку, коли Україна та Норвегія посилюють артилерійську міць через спільне виробництво 155-мм снарядів. Енергетична безпека залишається фундаментом витривалості держави, тому ощадливе ставлення до ресурсів сьогодні — це внесок у загальну перемогу.